مدیر کل دفتر حقوقی و معاضدت قضایی بنیاد شهید اعلام کرد

برپایی بیش از هزار میز خدمت حقوقی در هفته شهید

مدیر کل دفتر حقوقی و معاضدت قضایی بنیاد شهید گفت: بیش از هزار میز خدمت حقوقی و قضایی به مناسبت گرامیداشت هفته شهید در سراسر کشور برپا شده است.

حمید توسلی روز یکشنبه در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید اظهار کرد: به مناسبت بزرگداشت مقام شهید و با توجه به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و اساس‌نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران، این بنیاد مکلف به ارائه خدمات معاضدتی حقوقی به جامعه هدف است.

وی ادامه داد: از طرفی با توجه به سیاست‌های کلی نظام در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، دفتر حقوقی و معاضدت قضایی و معاونت حقوقی و امور مجلس بنیاد تصمیم گرفت تا بیش از هزار میز خدمت قضایی با پراکندگی در سراسر کشور برپا کند.

مدیرکل دفتر حقوقی و معاضدت قضایی بنیاد شهید گفت: لذا ساماندهی لازم برای این کار انجام شد و مرکز وکلای قوه قضائيه هم با همکاری مستمر، نیروی حقوقی مورد نیاز را تامین نموده و اداره معاضدت قضایی کانون وکلا و برخی وکلای ایثارگر و غیر ایثارگر هم در راستای مسئولیت اجتماعی خود، به طور رایگان مبادرت به ارائه خدمات قضایی کردند.

وی افزود: این میز خدمت در نمازهای جمعه، حسینیه‌ها، مساجد، گلزارهای شهدا و بقاع متبرکه برپا شده و معاضدت‌های حقوقی قضایی تا روز سه شنبه بیست دوم اسفند، روز بزرگداشت شهدا ادامه دارد و پذیرای مخاطبان است.

توسلی با ذکر این نکته که مخاطبان این میز خدمت با توجه به سیاستگذاری‌های ابلاغی صرفا به جامعه ایثارگران محدود نمی‌شود، خاطرنشان کرد: عموم مردم می‌توانند از این ظرفیت استفاده بهینه داشته و از خدمات مشاوره رایگان حقوقی بهره ببرند.