رئیس فراکسیون ایثارگران: مشکل مسکن ایثارگران رفع می شود

رئیس فراکسیون ایثارگران با بیان اینکه بخش عمده مربوط به ایثارگران در برنامه ششم توسعه عملیاتی شده است، درباره مسکن ایثارگران گفت: مشکل مسکن ایثارگران تا پایان دولت سیزدهم حل می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران، احمد امیر آبادی فراهانی روز چهارشنبه در گفت وگویی گفت: به نظرم بخش عمده مربوط به ایثارگران در برنامه ششم توسعه محقق شده است البته چند مورد آن به دلیل نداشتن آیین نامه اجرایی عملیاتی نشد.

وی افزود: امیدواریم احکام عملیاتی نشده که مورد تصویب مجلس شورای اسلامی قرار می گیرد، در برنامه هفتم توسعه عملیاتی شود.

نمانیده مردم قم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: قرار شد احکام مربوط به ایثارگران در برنامه هفتم توسعه بررسی شود که این جلسات برگزار شد و به جمع بندی خوبی رسیده ایم. موارد پیشنهادی را به کمیسیون تلفیق ارائه خواهیم کرد تا در جلسه کمیسیون تلفیق مطرح شود.

رئیس فراکسیون ایثارگران یکی از احکام ایثارگران در برنامه هفتم توسعه را بحث مدافعان حرم عنوان و اظهار کرد: براساس برنامه هفتم توسعه، همان خدماتی که به رزمندگان مجروح و جانباز دوران دفاع مقدس و همچنین شهدا ارائه می شود، شهدا، جانبازان و ایثاگران مدافع حرم هم برخوردار خواهند شد.

امیرآبادی فراهانی خبر خوشی هم برای مسکن جانبازان داشت که در این باره گفت: اقداماتی در خصوص مسکن جانبازان در سراسر کشور انجام می شود و قدم های خوبی هم در این زمینه برداشته شد.

وی ادامه داد: هماهنگی خوبی میان بنیاد شهید و امور ایثارگران، وزرات راه و شهرسازی، و بنیاد مسکن انجام شده و تا زمان فعالیت این دولت مشکل مسکن ایثارگران رفع خواهد شد.