بزرگی: بنیاد شهید ناظر حقوق ایثارگری در نظام اداری کشور است

معاون حقوقی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت بنیاد شهید یک سازمان مطالبه گر است که باید به عنوان ناظر حقوق ایثارگری در نظام اداری کشور نقش آفرینی کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران، محسن بزرگی روز شنبه در نشست با سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان و روسای بنیاد شهرستان های رفسنجان و انار، افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران را باید به سمت یک سازمان مطالبه گر حرکت دهیم چون بسیاری از خدمات ایثارگران مانند مسکن در اختیار بنیاد شهید نیست؛ بنابراین باید به عنوان ناظر حقوق ایثارگری در نظام اداری کشور اقدام کنیم.

 

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران از مدیران استانی و شهرستانی خواست تا نسبت به قوانین و مقررات حوزه ایثارگری اشراف داشته باشند و گفت: اشراف داشتن نسبت به قوانین و مقررات به شما کمک می کند تا به ایثارگران خدمات بهتر و شایسته تری ارائه دهید.

وی افزود: باید با رویکرد و گفتمان جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران و ظرفیت ها و محدودیت های قوانین آن آشنا باشید.

محمود پاکدل معاون مددکاری و مشارکت های مردمی بنیاد شهید و امور ایثارگران هم در ادامه نشست گفت: تأکید ریاست بنیاد بر این است قول هایی بدهی که بتوانیم را عملی کنیم و همه مدیران باید این موضوع را مدنظر داشته باشند.

 

 

 

پاکدل با اشاره به افزایش جمعیت ایثارگری اظهار داشت: در سال 71 تعداد 107 هزار جانباز زیر پوشش بنیاد شهید بودند که در سال 81 به 164 هزار نفر افزبایش یافتند.

وی افزود: در سال 85 تعداد جانبازان به 453 هزار و در سال 91 به 540 هزار نفر رسید. در سال 1400 تعداد جانبازان به 628 هزار نفر افزایش یافت.

معاون مددکاری و مشارکت های مردمی بنیاد شهید و امور ایثارگران در عین حال خاطرنشان کرد: اگر چه بودجه بنیاد هم در این سال ها افزایش یافت اما جوابگوی جامعه ایثارگری نیست.

 

براساس این گزارش، روسای بنیاد شهید و امور ایثارگران انار و رفسنجان در این جلسه مسائل و موضوعات و مشکلات مربوط به جامعه ایثارگری حوزه خود را مطرح کردند و مسئولان حاضر به این مطالبات پاسخ دادند.

به گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران، در این نشست حجت الاسلام حسین جلالی نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، محمود پاکدل معاون مددکاری و مشارکت های مردمی، سید صادق هاشمی معاون فرهنگی و میثم اروز مدیر کل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران حضور داشتند.