بزرگی: تصاویر منتشر شده در فضای مجازی از تجمع جانبازان در مقابل بنیاد شهید نبود

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه تصاویر منتشر شده در فضای مجازی از تجمع جانبازان در مقابل بنیاد شهید نبوده، گفت: پرداخت غرامت جنگی از سوی کشور متجاوز موضوعی غیر مرتبط با بنیاد شهید و امور ایثارگران است.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران، محسن بزرگی با بیان اینکه نمایندگان بنیاد در جریان برگزاری تجمع روز شنبه با حضور در میان تجمع‌کنندگان، پاسخگوی سؤالات آنان بوده است، گفت: پس از گفت‌و‌شنود ایجاد شده، افراد حاضر، محل ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران را در آرامش کامل ترک کردند.
 معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به حواشی ایجاد شده پیرامون تجمع مقابل ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: روز شنبه ۱۷ تیر تعدادی از جانبازان در مقابل ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگرانتجمع کردند. تجمعی که از روزها قبل بدون در نظر گرفتن ساز و کارهای قانونی در فضای مجازی ساماندهی شد تا با ایجاد فضایی متشنج پرداخت غرامت جنگی از سوی کشور متجاوز که اساساً موضوعی غیر مرتبط با بنیاد شهید و امور ایثارگران است پیگیری شود.
وی ادامه داد: نمایندگان بنیاد شهید و امور ایثارگران در جریان برگزاری این تجمع با حضور در میان تجمع‌کنندگان حضور داشتند و این تجمع در آرامش به پایان رسید و تصاویر منتشر شده در موقعیت مکانی دیگری بوده و هیچ‌گونه ارتباطی بنیاد نداشته است.
بزرگی در پاسخ به این سؤال که چرا موضوع غرامت به بنیاد شهید مرتبط نیست، بیان داشت: مسئله غرامت جنگی از سوی کشور متجاوز چند سال است که مطرح شده اما باید توجه داشت که این موضوع دارای پیچیدگی‌های بسیاری در حوزه سیاسی و بین‌المللی است لذا پیگیری این مورد به هیچ عنوان مرتبط با مأموریت سازمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیست.
وی ادامه داد: ساعاتی پس از تجمع صورت گرفته که با مشارکت تعداد اندکی برگزار شد، رسانه‌های معاند به صورت گسترده اقدام به انتشار تصاویر آن کردند. از سوی دیگر برخی از سلبریتی‌ها بدون اطلاع از ابعاد مختلف این موضوع واکنش‌هایی را در فضای مجازی به نمایش گذاشتند که با واقعیت میدانی همخوانی نداشت.
بزرگی خاطرنشان کرد: در پیام‌های منتشر شده از سوی این افراد چنین مطرح شد که این تجمع به منظور پیگیری مطالبات جامعه ایثارگری در حوزه‌های درمان، اشتغال و … بوده در حالی که بنیاد شهید و امور ایثارگران تمام موارد خدماتی به جامعه ایثارگری را با وجود موانع پیش روی در دست اقدام دارد هر چند که این خدمات ممکن است هم‌سطح با ایثارگری که این جامعه بزرگ از خود به نمایش گذاشته، نباشد.
وی همچنین با اشاره به پست اینستاگرامی پرویز پرستویی گفت: یقیناً جامعه از هنرمندان این توقع را دارند که بدون اطلاع کافی، شتاب‌زده و احساسی نسبت به انتشار مطالب اقدام نکنند.
متأسفانه در پست منتشر شده از سوی این هنرمند اطلاعات درستی به مخاطب داده نشده و توقع می‌رود ایشان اطلاعات را از مبادی موثق دریافت کنند.
وی افزود: در موضوع چالش‌های درمان که ایشان مطرح کردند باید گفت که وضعیت خدمات‌دهی در حوزه درمان و پوشش بیمه‌ای به مراتب مناسب‌تر از ادوار گذشته شده که گزارش‌های مربوط به این موضوع از طریق معاونت مربوطه اطلاع‌رسانی خواهد شد.
بزرگی تأکید کرد: پیگیری مطالبات جانبازان حقی قانونی است که خدمتگزاران این قشر شریف و ارزشمند در بنیاد شهید و امور ایثارگران آن را مأموریت ملی خود دانسته و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نخواهند بود.