رئیس مجلس شورای اسلامی پس از حضور در آیین تشییع پیکر شهید آشوری:

مسیحیان در پشت خاکریزهای خط اول دفاع مقدس با دشمن جنگیدند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مسیحیان عزیز در عرصه‌های دفاع مقدس، چه در عرصه‌های پشتیبانی و فنی و چه در پشت خاکریزهای خط اول جبهه با دشمن جنگیدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، دکتر محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، بعدازظهر امروز (جمعه ۸ اردیبهشت ماه) در آیین تشییع پیکر سرباز شهید آشوری، «جانی بت اوشانا» حاضر شد و باحضور در کلیسای حضرت یوسف (ع) به مقام این شهید تازه تفحص‌شده ادای احترام کرد.

مراسم تشییع این شهید تازه تفحص شده با حضور تعدادی زیادی از هموطنان، خانواده شهدای ارمنی، چند تن از کشیشان کلیسا، روحانیت معظم و همچنین نواختن مارش نظامی برای ادای احترام به این شهید همراه بود و حاضران در این مراسم، با در دست داشتن پلاکاردهایی منقوش به ؛ «سرباز وطن، جانی بت اوشانا» یاد و خاطره این شهید را گرامی داشتند.

آیین تشییع پیکر شهید آشوری با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی

محمدباقر قالیباف در حاشیه مراسم تشییع پیکر «جانی بت اوشانا» سرباز شهید آشوری تازه تفحص‌شده ضمن عرض تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت این شهید آشوری به جامعه آشوریان، کلدانیان و ارامنه کشور بیان کرد: این شهید در این مقطع زمانی نشان داد که همه مذاهب و ادیان الهی و همه ایرانیان با هر زبان و قومیتی برای ایران عزیزمان جان خود را می‌دهند و تلاش می‌کنند و این یکی از مصداق های عینی در این مقطع بود.

رئیس قوه مقننه افزود: انصافاً بنده در دوران دفاع مقدس شاهد بودم، مسیحیان عزیز در دوران دفاع مقدس چه در عرصه‌های پشتیبانی و فنی و چه در پشت خاکریزهای خط اول که این شهید عزیز در تیپ ۵۵ هوابرد در شرق دجله در نزدیکترین و پشت خط اول جبهه بود، جنگیدند.

آیین تشییع پیکر شهید آشوری با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی

وی افزود: ان‌شاالله به واسطه روح این شهدا در پیشگاه خداوند تبارک و تعالی و همت همه جوانان امروز جامعه ما و همه ایرانیان عزیز، در راه یک ایران قوی تلاش کنیم.

گفتنی‌است در این مراسم شارلی انویه تکیه نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی، آرا شاوردیان نماینده مسیحیان شمال کشور، همایون سامه یح، نماینده کلیمیان مجلس یازدهم و همچنین مجتبی توانگر نماینده تهران و تعدادی از مسئولان کشوری و لشکری حضور داشتند.

آیین تشییع پیکر شهید آشوری با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی

شارلی انویه تکیه، نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی در این مراسم، ضمن تقدیر و تشکر از حضور ملت و مردم فهیم و شریف ایران در مراسم تشییع پیکر شهید «جانی بت اوشانا» بیان کرد: ما سلول های استخوان های شهدا را با هزاران هزار صندلی ریاست که این روزها با ارزش شده عوض نخواهیم کرد.
وی تاکید کرد: همیشه اسم شهدا با احترام خاصی همراه است و نام این شهید بزرگوار و رشادت‌هایش همیشه در قلب و ذهن تک‌تک ایرانیان علی الخصوص آشوریان عزیز تا ابد باقی خواهد ماند.
شارلی انویه تکیه بیان کرد: شما شهیدان انسان های وارسته ای هستید که براساس ایمان و اعتقاد و متحد بودن به خاک کشور عزیزمان ایران از هیچ تلاشی فروگذار نبودید و در نهایت جان خودتان را در این راه مقدس تقدیم میهن کردید به همین دلیل است که خون شهید همیشه زنده مانده و هرگز خشک نخواهد شد.
این نماینده مجلس با بیان اینکه این خون شهدا بود که ما را در مسیر درست انقلاب قرار داد، بیان کرد: این خون نگذاشت ما از مسیر درست منحرف شویم و ما را به گلستان انقلاب هدایت کرد. به جرئت می توانم بگویم حضور فعال و همیشه در صحنه جامعه آشوری و کلدانی در کنار برادران و خواهران مسلمان خود برای حفظ و حراست از این مرز و بوم و در راستای رسیدن به اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران زبانزد عام و خاص می‌باشد.
شارلی انویه تکیه بیان کرد: امروز ما وظیفه خطیر و مهمی را برعهده داریم؛ تعهد به پایداری، درستکاری و تعهد به شرافت‌مندی آن‌هم بدون پیش شرط و داوطلبانه چراکه این شهید به همراه سایر شهدا به صورت داوطلبانه و صادقانه در میدان جنگی اعم از سنگرهای انقلاب، جنگ تحمیلی، سنگرهای برون رمزی در زمان مبارزه با داعش خون‌خوار و دست پرورده رژیم غاصب صهیونیستی و ایادی غرب و ابر استکبار جهانی که نه بویی از انسانیت و نه اعتقادی به خداوند یکتا داشتند، حضور پیدا کردند و امروز نوبت ماست که دین خودمان را به این کشور ادا کنیم.