به مناسبت هفته قوه قضائیه

قضات ایثارگر تجلیل می‌شوند

مشاور معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید از تجلیل قضات ایثارگر به مناسبت هفته قوه قضائیه توسط این بنیاد خبر داد.

علی زال محمدی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به برنامه‌های این بنیاد در هفته قوه قضاییه و همچنین گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید مظلوم بهشتی و ۷۲ تن از یاران صدیق انقلاب و امام راحل ، اظهارکرد: معاونت حقوقی و امور  مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران و مجموعه قوه قضائیه به‌ویژه دیوان عدالت اداری روابط کاری تنگاتنگی با یکدیگر دارند.

وی ادامه داد: در امتداد همین روابط، سال گذشته تفاهم‌نامه همکاری بنیاد شهید و قوه قضائیه دراجرای سیاست های کلی نظام در امور ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار و جهاد و ساماندهی امور ایثارگران ابلاغی مقام معظم رهبری به منظور توسعه همکاری های موثر و تقویت تعامل و هماهنگی سازمانی، استفاده از کلیه ظرفیت های قانونی در حمایت از حقوق ایثارگران معزز و خانواده آنها، گسترش نظام معاضدت حقوقی و قضایی به ایثارگران به امضا رسید.
مشاور معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان هفت بند این تفاهم‌نامه بیان گرد: انجام حمایت های حقوقی و قضایی و ارائه خدمات حقوقی و قضایی به جامعه تحت پوشش بنیاد، همکاری به منظور استفاده مناسب از ظرفیت های قانونی در جهت آزادی زندانیان ایثارگر جرایم غیرعمد مالی و غیرمالی، اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و در راستای کاهش حجم ورودی پرونده های حوزه ایثارگری به محاکم قضایی، اولویت بخشی به فصل خصومت در دعاوی و استفاده از روش های جایگزین، همکاری و مشارکت برای حمایت بیشتر از فعالیت دادگاه شاهد و دیگر شعب تخصصی مراجع قضایی و دفاتر حمایت قضایی از ایثارگران، و تسهیل خدمت رسانی به قضات و کارکنان ایثارگر شاغل و بازنشسته قوه قضائیه با رعایت موازین قانونی، اهداف تفاهم نامه بود.

زال‌محمدی با بیان اینکه در راستای اجرای این تفام‌نامه و همچنین به منظور تکریم از مجموعه دستگاه قضایی، بنیاد شهید و امور ایثارگران در هفته پیش رو برنامه‌هایی در دست اقدام دارد، گفت: ارسال پیام تبریک از سوی معاونت حقوقی و امور مجلس بنیاد به قوه قضائیه و به‌ویژه قضات محترم، و تکریم و تجلیل از قضات مخصوصا قضات ایثارگر از جمله برنامه‌های بنیاد شهید. در هفته قوه قضائیه است.

وی افزود: در هفته قوه قضائیه همچنین شاهد دیدار با ایثارگران شاغل در مجموعه قضائی به‌ویژه شاغل در دیوان عدالت اداری خواهیم بود.